Paylaş
Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Site İçi Arama
En Çok İzlenenler

Doğanın Kalbinde Butik Otelimi
1181 İzlenme, 0 Yorum

Gelmeniz için çok sebep var..:
1014 İzlenme, 0 Yorum

ABANT DÖRT MEVSİM KONAĞI
905 İzlenme, 0 Yorum

ABANT'TAN KIŞ GÖRÜNTÜLERİ
902 İzlenme, 0 Yorum

ABANT GÖLÜ
881 İzlenme, 0 Yorum

Dört Mevsim Bolu-Kış
738 İzlenme, 0 Yorum

Dört Mevsim Bolu-Sonbahar
723 İzlenme, 0 Yorum

Dört Mevsim Bolu-İlkbahar
722 İzlenme, 0 Yorum

Abant Dört Mevsim Konağı Butik
118 İzlenme, 0 Yorum

Abant Dört Mevsim Konağından S
82 İzlenme, 0 Yorum

Gezilecek Yerler

 

Gecelik konaklamanız ve sabah köy kahvaltısı ile en uygun fiyatı size  sunan  Aban Dört Mevsim Konağı sizlere en iyi hizmeti vermektedir. Sabah kahvaltısından sonra Abant'a gidebilirsiniz.

Abant'da sizleri doğa harikası, muhteşem manzarısı ile Abant Gölü karşılamaktadır. Gölün etrafını faytonlar ile turlayabilir ya da kış mevsimi ise Abant'a özgü şamyel kayağı ile eğlenceli dakikalar geçirebilirsiniz. Abant'taki otellerden ve etrafındaki restaurantlardan ihtiyacınızı karşılayabilir ve göl manzarasının keyfini çıkartabilirsiniz.
 
 

Gezilecek yerler


Bolu
62 fotoğraf

Abant
30 fotoğraf

Gölcük
29 fotoğraf

Yedigöller
53 fotoğraf

 

Abant çocukluğunuza dönüştür
Çocukken kar yağdığında neler yapardınız? Bir tahta parçası alıp bulduğunuz en dik yokuşa çıkar, ve aşağıya doğru korkusuzca, sevinç çığlıkları atıp kaymanın keyfini yaşamaz mıydınız? Şimdi büyüdüyseniz ne olmuş ki? Bilgisayarlar, telefonlar, dosyalar derken, nasılda unuttunuz çocuksu sevinç çığlıklarınızı...
Abant’ın büyülü taraflarından biri işte bu... Çocukluğunuzda kaydığınız tahta parçalarının biraz modernize edilmiş, bir direksiyonla gidiş yönünüzü ayarlayabilme şansı verilmiş bir kızakla Abant’ın çorak kalmış tepelerinden aşağıya kayarken şaşırmayın! Yüzünüzdeki tebessümü bir yerlerden hatırlıyorsunuz.


Mangaldan çıkan duman kokuları
Mangal kelimesi ne gibi bir çağrışım yapıyor? Temiz hava, yeşil bir doğa, karşınızda göl manzarası gölün içinde bulunan nilüfer çiçekleri. Belki üzerine konan bir kurbağa görürsünüz ve bir öpücükle prens ya da prenses olur.
Temiz hava insanı acıktırıyor değil mi? Peki ya ne yiyeceğiz? Arabamızın arkasında getirdiğimiz mangal kurulacak, yakılacak ve üstüne konan etler pişirilecek. Üşenip yanınıza bir şeyler almadınız mı? Ya da anlık bir karar mı sizi Abant’a getiren? Hiç sorun değil, kolaylıkla bir mangal kiralayabilirsiniz. Kır lokantalarında bulabileceğiniz mangalın yanında et, tavuk ya da alabalık tercihinizi yapın ve başlayın mangal dumanından çıkan kokuları içinize çekmeye. "Hava soğuk, hasta olurum ya da mangal yapmaktan hoşlanmam" derseniz. O zaman size, gölün yakınlarında bulunan otellerin restoranlarını tavsiye edebiliriz. "Abant’a kadar gel, otel mönüsünden bir şeyler seç olmaz ki!" derseniz. Buna da bir çare var. Gölün etrafında ağaçlıkların arasında bulabileceğiniz küçük lokantalar size leziz yöre yemeklerini sunmaktan memnun olacaklardır.
Yemek faslını atlattınız. Şimdi sıra yediklerinizi biraz eritmeye geldi. Abant Gölü'nün etrafında biraz yürüyüşe ne dersiniz? Ormanın huzuru, ağaçlarda gezen sincapların sevimliliği ve at nalı sesleri... "Bu at nalı sesi de nerden çıktı şimdi, bu sessizliğin içinde?" Bu sesler, siz eğer yorulursanız, ya da gölün çevresinde farklı bir ruh haliyle gezi yapmak isteyebilirsiniz diye, gezi faytonunu çeken atların ayak sesleri. Eğer meraklısıysanız; gölün etrafında ata binebilirsiniz. Yalnız dikkat! Eğer çok iyi bir binici değilseniz, her an göle fırlatılma riskiyle karşı karşıyasınız demektir.Birazda köy havası

Abant ve Bolu çevresi gerek belediye, gerekse orman bekçileri tarafından korunmaya alınmıştır. Abant Gölü'ne girerken ödeyeceğiniz giriş ücreti de koruma ve güzelleştirmeye kullanılan bir gelirdir. Bolu ve çevresinde ağaç kesimlerine ve izinsiz avlanmaya çok ciddi yasaklar getirilmiştir.
Bu kadar korunan bir yerde, çevre köylerde kurulan pazarlardan alınan yiyeceklerinde ne kadar lezzetli olabileceğini düşünün. Balın lezzeti, meyvenin hormonsuzu, tarhananın taptaze kokusu, peynirin her çeşidi ve birde koca bir tabak süzme yoğurdunu köy ekmeğini bandırarak yemenin keyfi eklenince...
Gel de ayrıl Abant’tan...


Hava Durumu

Ödeme Seçenekleri

Kredi kartı (mail order) ile ödeme yapmak için bizi arayabilirsiniz.

Hesap numaralarımız için burayı tıklayınız.

Çoklu Dil
Fotoğraf Galerisi
İstatistikler
Toplam: 501579
Aktif: 7
Bugün: 340
Dün: 408

İçerik Rss - Haberler Rss

Tasarım ve Programlama: Omn Portal